16.10.2013

Zwycięstwo Wigier II, remis Polonii

W rozegranej w środę 12. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej seniorów zwycięstwo odniosły tylko rezerwy suwalskich Wigier. Zremisowała (po raz trzeci) Polonia Raczki i to z nie byle kim, bo z wiceliderem, a przegrały drużyny z Sejneńszczyzny Pomorzanka Sejny i Gieret Giby.
Już w ten weekend 13 kolejka. Dla kogo okaże się szczęśliwa, a kto będzie narzekał na pecha?

W meczu Wigry II - Krypnianka Krypno w zespole gospodarzy aż roiÅ‚o siÄ™ od zawodników z II-ligowm doÅ›wiadczeniem. Ci z wiÄ™kszym to: PrzemysÅ‚aw Makarewicz (111 wystÄ™pów w II lidze), Kamil Lauryn (123), Adam Pomian (113), Tomasz Tuttas (43), PaweÅ‚ Omilianowicz (35), a z mniejszym: Nelson Beccera (7), Patryk Sobolewski (3), Tomasz Sawicki (22), PaweÅ‚ Cimochowski (3), MichaÅ‚ JegliÅ„ski (3), Filip Pilichowski (1).

Suwalczanie wygrali zasłużenie, ale dzięki ambitnej postawie gości wynik do końca był sprawą otwartą. Do przerwy podopieczni Andrzeja Spury prowadzili 2:0.

- Krypnianka rzuci siÄ™ na nas na poczÄ…tku drugiej poÅ‚owy i postara siÄ™ strzelić kontaktowego gola – tÅ‚umaczyÅ‚ w przerwie trener Spura. - Musimy zagrać spokojnie, wybijać ich z uderzenia, asekurować siÄ™ i nie pozwalać im hasanie pod naszÄ…  bramkÄ…. A jak siÄ™ zmÄ™czÄ… zrobimy resztÄ™.

NIestety uwagi trenera nie do koÅ„ca trafiÅ‚y do zawodników, bo już w 50 minucie goÅ›cie strzelili kontaktowego gola. Przed drugim, raz uratowaÅ‚ gospodarzy Patryk Sobolewski, a raz wyrÄ™czyÅ‚ go sÅ‚upek (w I poÅ‚owie po kapitalnej interwencji Sobolewski zbiÅ‚ piÅ‚kÄ™ na poprzeczkÄ™). Po kwadransie do gÅ‚osu doszli gospodarze, którzy stwarzali okazje do podwyższenia wyniku i je marnowali. Jak do bramki Krypnianki nie trafiali PaweÅ‚ Omilianowicz czy Tomasz Tuttas wiedzÄ… tylko oni. Ostatni kwadrans suwalczanie grali w „10” bo boisko musiaÅ‚ opuÅ›cić kontuzjowany Tomasz Sawicki, a wczeÅ›niej trener wykorzystaÅ‚ wszystkie zmiany. GoÅ›cie robili co mogli, żeby doprowadzić do remisu, ale albo nie trafiali w Å›wiatÅ‚o bramki, albo na posterunku byÅ‚ Patryk Sobolewski.

Wigry II SuwaÅ‚ki – Krypnianka Krypno 2:1 (1:0)
Gole: Pomian (12), Cimochowski (38) – goÅ›cie 50 min.
Wigry II: Sobolewski – Å»ybura (58. Koch), Makarewicz, Pilichowski, StasiÅ„ski (46. Lauryn), JegliÅ„ski, Cimochowski (71. Kupszta), Beccera, Pomian (46. Tuttas), Sawicki, Omilianowicz.

Wyniki innych drużyn z regionu:
Rudnia ZabÅ‚udów – Polonia Raczki 2:2, Pomorzanka Sejny – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:4, WÅ‚ókniarz BiaÅ‚ystok – Gieret Giby 2:1.

W tabeli prowadzi Ruch Wysokie Mazowieckie 29 pkt . (11 spotkaÅ„), Wigry II zajmujÄ… 6. lokatÄ™ (19 pkt.,  11),  8. Gieret – 16 (10), 10. Pomorzanka – 15 (12), 15. Polonia - 3 (11)

W nastÄ™pnej kolejce (19-20.10.)  grajÄ…: Korona Dobrzyniewo Duże (13) – Wigry II SuwaÅ‚ki, Polonia Raczki – Pomorzanka Sejny, Gieret Giby – Forty PiÄ…ntica (14).

PS. W 1/8 Pucharu Polski na szczeblu okrÄ™gu (30.10.g. 13.00) Pomorzanka Sejny podejmować bÄ™dzie III ligowy DÄ…b DÄ…browa BiaÅ‚ostocka.