Jest absolwentką Politechniki Białostockiej z tytułem magistra inżyniera. Na swoim koncie ma kilka wyróżnień w różnych konkursach. Jest to na pewno dopiero początek w jej twórczej karierze. Interesuje się niemal wszystkim, co w nazwie ma design; swoich projektów nie buduje jednak na kontrowersji - ich siłą jest proste połączenie funkcjonalności z pięknem.
Zawodowo projektuje już prawie od 3 lat, a jako „świeżo upieczony” Architekt Wnętrz jest otwarta na to co nowe i do każdego projektu podchodzi z tą samą pasją z jaką podchodziła do pierwszego.
Co skłoniło Panią do wybrania zawodu Architekta Wnętrz?
Architektem chciałam być odkąd pamiętam. W szkole, oprócz przedmiotów ścisłych, bardzo lubiłam te, które wymagały kreatywności i pracy manualnej. Wciąż miałam nowe pomysły na zadane zagadnienie. Kiedy zbliżał się czas wyboru, nagle „oświeciło” mnie, że Architektura i urbanistyka to jednak nie do końca to- czegoś mi brakowało- i wtedy pojawiła się, jakby znikąd, architektura wnętrz. I już wiedziałam.
Jak duże jest Pani portfolio?
Na swoim koncie mam sporo projektów koncepcyjnych zza czasów studiów, kilka realizacji oraz kilka udokumentowanych osiągnięć w konkursach, m.in.: gadżet promujący Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku czy projekty kuchni dla Siemensa. Oczywiście codziennie nad nim pracuję i myślę, że w takim miejscu jak San Studio dość szybko się powiększy.
Kim właściwie jest Architekt Wnętrz? Jak wygląda jego praca?
Architekt Wnętrz to nie tylko dekorator, osoba od „układania poduszek”. Jest to bardzo odpowiedzialny i wymagający zawód, który wiąże się z ogromną wiedzą. Dobry architekt prawidłowo rozplanuje układ funkcjonalny pomieszczeń, zna prawo budowlane oraz warunki techniczne, posiada wiedzę na temat kolorów i materiałów, ale także nieobce mu są zagadnienia konstrukcyjne i instalacyjne. Dzięki studiom na uczelni technicznej poznałam wszystkie te zagadnienia.
Zawód jest na tyle elastyczny, że może przybrać kilka form. Zaczynając od doradztwa lub konsultacji poprzez fotorealistyczne wizualizacje 3D, na kompleksowym projekcie kończąc. Profesjonalny projekt u Architekta wiąże się z kosztami, a doradztwo doświadczonych handlowców, to po prostu część ich pracy. Właśnie odkąd dołączyłam do zespołu z San Studio, to proponujemy takie opcje współpracy.
Kieruje się Pani własnym gustem przy projektowaniu dla innych?
Każda osoba jest inna, ma swoje potrzeby, przyzwyczajenia i prowadzi inny tryb życia. Nie da się i nie można tego negować- trzeba znaleźć takie rozwiązanie, funkcjonalne i wizualne, w którym to ona będzie czuła się doskonale, bo to ona będzie żyła, funkcjonowała w tej przestrzeni. Jest to także bardzo rozwijające i poszerzające horyzonty, dzięki czemu nie zamykam się w utartym schemacie.
Czy warto korzystać z usług Architekta Wnętrz?
Zdecydowanie warto! Człowiek z natury otacza się przedmiotami o wartości estetycznej, dlaczego więc i cała przestrzeń do życia czy pracy nie ma być taka? A w dodatku jeszcze ergonomiczna? Projekt zapewni nam satysfakcję na lata, a tego chyba właśnie oczekujemy?