18.11.2017

Bilety Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Kaliningrad zaprasza na mecze i piwny szlak

Zakończył się pierwszy etap sprzedaży biletów na Mistrzostw Świata FIFA 2018 w Rosji. Jako, że liczba wniosków przewyższyła liczbę dostępnych biletów, to zostały one przyznane w wyniku losowania.

W pierwszym etapie sprzedano ponad 600 000 biletów. Bilety na mecz otwarcia i finały są już niedostępne. W pierwszym etapie wpłynęło około 3,5 mln wniosków - podaje FIFA. Ponad 300 tysięcy dotyczyło biletów na finał MŚ, 150 tysięcy - na mecz otwarcia. 30 proc. pochodziło od zagranicznych kibiców.

W pierwszej turze najwięcej biletów przypadło kibicom z USA, Chin, Niemiec, Brazylii, Izraela, Anglii, Finlandii, Meksyku i Francji. Choć FIFA nie podaje dokładnych liczb, wiadomo, że w pierwszej dziesiątce nie ma Polaków.

W czwartek, 16 listopada br., ruszyła kolejna tura sprzedaży biletów, tym razem wedle zasady kto pierwszy ten lepszy. Potrwa ona do 28 listopada.

Kolejny etap, który również odbywać się będzie w formule toss-up, rozpocznie się po 1 grudnia, kiedy zostanie ustalony skład drużyn w turnieju. Pierwsza runda drugiego etapu rozpocznie się 15 grudnia i potrwa do 31 stycznia. Bilety będą przydzielone kibicom poprzez losowanie. Zasady zmienią się w trzeciej turze, która potrwa od 13 marca do 3 kwietnia. Wtedy bilety otrzymają osoby, które najszybciej się zalogują i je kupią. W końcowej fazie sprzedaży biletów, od 18 kwietnia 2018 r. dostępne jeszcze bilety będą mogli kupić online wszyscy chętni kibice. Bilety można kupić logując się na stronę fifa.com/bilet.

Ceny

Najtańszy bilet, na drugie grupowe spotkanie, kosztuje 105 dolarów. Najdroższy jest finał, najdroższy bilet na ten mecz wynosi 1100 dolarów, a najtańszy 455 dolarów. To oznacza, że za najtańszy bilet trzeba będzie zapłacić ok. 380 zł, a za najdroższy prawie 4 tys. złotych. Kupione bilety będą dostarczane przez firmę kurierską na adres kibica.

Bez wiz, ale z paszportem kibica

 Zgodnie z ustawą podpisaną przez Władimira Putina, kibice udający się na mundial w Rosji nie będą musieli posiadać wiz. Z biletem otrzymają kartę kibica, która zapewni wjazd na teren Rosji.

 

 

Ministerstwo Łączności i Komunikacji Masowej Rosji na swojej oficjalnej stronie poinformowało o zatwierdzeniu typu i wyglądu paszportu kibica, który będzie wymagany do wejścia na mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

Paszport kibica (FAN ID) jest obowiązkową przepustką na stadion w dniach meczy MŚ 2018. Dokument ma formę karty plastikowej z nazwiskiem i imieniem oraz zdjęciem jej posiadacza

„Kibice wybierający się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku będą zobowiązani do wyrobienia nowego paszportu kibica. Mogą złożyć wniosek i otrzymać FAN ID po zakupie biletów na turniej” - oznajmił wicedyrektor Departamentu Realizacji Projektów Strategicznych Ministerstwa Łączności i Komunikacji Masowej Rosji Andriej Romankow, którego słowa zostały zacytowane w komunikacie resortu.

Paszport kibica razem z biletem na mecz uprawnia do bezpłatnego przejazdu specjalnymi pociągami między miastami organizatorami MŚ 2018 oraz do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskich miast organizatorów w dniach meczu. Obcokrajowcom FAN ID pozwala na bezwizowy pobyt na terytorium Rosji w okresie, który zaczyna się 10 dni przed rozpoczęciem się MŚ 2018 i kończy się 10 dni po meczu finałowym.

Kibice MŚ-2018 pojadą za darmo

Rosyjskie koleje planują przeznaczyć ponad 500 pociągów do bezpłatnego przewozu kibiców MŚ-2018.

Pociągi będą się składać z wagonów sypialnianych. Koleje planują wprowadzić innowacyjny tabor kolejowy: dwupiętrowe wagony i pociągi elektryczne „Łastoczka" - informuje RŻD.

Dwupiętrowe pociągi będą kursować na odcinkach Moskwa-Samara, Moskwa-Petersburg, Moskwa-Kazań, Moskwa-Adler, Petersburg-Moskwa. Pociągi elektryczne „Łastoczka" będą realizować bezpłatny przewóz kibiców na odcinkach Moskwa-Niżny Nowogród podwójnym składem (10 wagonów) - precyzują koleje.

W 12 miastach

Mecze Mistrzostw Świata odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca w Moskwie, Petersburgu, Kazaniu, Samarze, Niżnym Nowgorodzie, Rostowie nad Donem, Sarańsku, Soczi, Kaliningradzie, Wołgogradzie i Jekaterynburgu.

Po przeprowadzeniu narady z przedstawicielami miast-gospodarzy rozgrywek sportowych przewodniczący komitetu organizacyjnego „Rossija-2018", wicepremier Witalij Mutko poinformował, że pięć rosyjskich miast całkowicie zakończyło przygotowywanie obiektów do MŚ 2018 - podają rosyjskie media.

Wśród nich znalazły się cztery miasta, które były już gospodarzami meczów Pucharu Konfederacji 2017: Moskwa, Petersburg, Kazań i Soczi. Piątym miastem okazał się Jekaterynburg.

Większość programów przygotowawczych pozostałych miast gospodarzy znajduje się w finalnym stadium. Mutko twierdzi, że wszystkie prace powinny zostać zakończone do 1 kwietnia 2108 roku, aby w połowie maja oddać do użytku Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej wszystkie niezbędne obiekty.

Kaliningrad. Nie tylko mecze, ale i piwny szlak, mistyczny Kenigsberg oraz szlak dla zakochanych par

Kaliningrad będzie miastem-gospodarzem czterech meczy fazy grupowej turnieju. Odbędą się one na stadionie budowanym na wyspie Oktiabrskaja w centralnej części miasta.

Na stadionie w Kaliningradzie odbędą się cztery mecze Pucharu Świata 2018: 16, 22, 25 i 28 czerwca i będą to będą mecze odpowiednio grupy D, E, B i G.

Ministerstwo turystyki obwodu kaliningradzkiego oczekuje na 100 tysięcy kibiców na meczach Mistrzostw Świata w 2018 roku w Kaliningradzie. Takie oświadczenie złożył szef resortu Andrzej Jermak.

Nie wszyscy z nich będą żyć w Kaliningradzie, wielu z nich przyjedzie na mecz i od razu pojedzie z powrotem. Ktoś zatrzyma się na Litwie i w Polsce, przyjedzie tylko na mecz, aby nie wydawać pieniędzy na noclegi. Im tańsze noclegi, tym lepiej dla kibica. Dlatego zrobiliśmy kilka programów dla kibiców, które są zorientowane na to, że człowiek nie będzie nocować w Kaliningradzie. Na przykład, pod mostem na Pregoli zamontujemy kino pod gołym niebem. Tam ustawimy ekran i będziemy pokazywać filmy w języku tych krajów, których drużyny grają mecz. Muzea i galerie sztuki będą otwarte do 6 rano - stwierdził Jermak.

Podczas mundialu w obwodzie kaliningradzkim będą funkcjonować specjalne trasy turystyczne: piwny szlak, mistyczny Kenigsberg oraz szlak dla zakochanych par. Również planuje się utworzenie tzw. "piłkarskiej linii", czyli trasy, która połączy stadion, strefę kibica i centrum miasta.

Turystyczny klaster

Przed MŚ-2018 powinien też powstać w obwodzie klaster turystyczny Rauschen. Budowa obiektów infrastrukturalnych klastra turystyczno-rekreacyjnego Rauschen w Swietłogorsku, kurorcie znaczenia federalnego, powinna być ukończona przed mistrzostwami świata w piłce nożnej 2018 roku - powiedział dziennikarzom wiceprzewodniczący rządu obwodu kaliningradzkiego Garri Goldman.

Klaster turystyczny Rauschen zawiera promenadę wzdłuż morskiego wybrzeża, umocnienie zejścia przylegającego do promenady, a także hotele, domy gościnne i inne obiekty. Zakończono już rekonstrukcję kilku ulic Swietłogorska, prowadzone są prace mające na celu przedłużenie promenady, wzmocnienie wybrzeża, zostanie powiększona też przylegająca plaża. Wcześniej media donosiły, że wielkość państwowych inwestycji w projekt wyniesie 1,4 mld rubli.

 Swietłogorsk położony jest w odległości 40 km od Kaliningradu, na brzegu Morza Bałtyckiego, leży na wysokim (30-50-metorwym), urwistym brzegu, dlatego do wybrzeża prowadzi siedem zabudowanych krętych dróg. Od 1999 roku jest kurortem znaczenia federalnego. Do 1946 roku nosił nazwę Rauschen. Swietłogorsk jest jednym z nielicznych miast byłych Prus Wschodnich, które najpełniej zachowały przedwojenny wygląd.

Kaliningradzki stadion

Stadion na Mistrzostwa Świata 2018 dla 35 tysięcy kibiców budowany jest na Wyspie Październikowej w Kaliningradzie. Na arenie odbędą się cztery mecze etapu grupowego: 16, 22, 25 i 28 czerwca.

Obiekt jest gotowy na 90 proc. Główne rodzaje prac budowlanych i instalacyjnych zostały już zakończone. Obecnie pracuje na budowie 800 pracowników i ponad 100 pojazdów.

Ministerstwo Budownictwa Federacji Rosyjskiej zalecało zwiększenie liczby pracowników na placu budowy stadionu, szczególnie specjalistów do pracy na wewnętrznych i zewnętrznych sieciach technicznych, instalacji elektrycznej, systemów niskoprądowych, robót wykończeniowych, aby dotrzymać terminów określonych harmonogram - powiedział na początku listopada br. pierwszy wiceminister Leonid Stavitskiy.

 

 

Przed rozpoczęciem mistrzostw świata zaplanowano kilka wydarzeń testowych na nowym obiekcie. Pierwszy mecz testowy na stadionie w Kaliningradzie, który będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, zaplanowano na 17 marca 2018 roku, poinformowano na oficjalnej stronie kaliningradzkiego klubu.

Wcześniej informowano, że na stadionie w Kaliningradzie w marcu-kwietniu 2018r., odbędą się trzy mecze testowe.  

 

WYG

Źródło: rg.ru; Kaliningrad.ru; rugrad.eu

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


PGE GiEK Skra Bełchatów

12.01.2025
20:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.12.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie