Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłosiło VI edycję konkursu na dofinansowanie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017”. Wnioski można składać do 10 marca.
Wsparcie finansowe otrzymają projekty, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów.
Organizatorzy tak piszą o konkursie:
Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza co roku konkurs na dofinansowanie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży”. Będziemy wspierać i finansować projekty, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów.
Macie pomysł na ciekawą wymianę doświadczeń, interesujące metody pracy z młodzieżą, budowanie więzi? Zgłoście się do programu „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017”! W ramach projektu wszystko jest możliwe, ale ważne jest, abyście dzięki swojej inicjatywie nauczyli się czegoś nowego! Wspólne warsztaty, gry, dyskusje, pokazy pozwolą na przybliżenie wiedzy o współczesnej Polsce i Rosji, ale przede wszystkim skutecznie zjednoczą uczestników projektu.
Jaki jest cel wymiany?
Doświadczenia stosunków polsko-niemieckich i rosyjsko-niemieckich wskazują, że wymiana młodzieży jest bardzo skutecznym instrumentem przeciwdziałania uprzedzeniom obciążającym stosunki między sąsiadującymi narodami. Korzystając z tych doświadczeń Centrum wspiera i finansuje programy wymiany młodzieży, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów.
Tematy przewodnie "Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2017":
„Taniec - międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany nogami!”;
„Spotkali się Polak, Rosjanin, Niemiec... . Poczucie humoru w Polsce i Rosji. Z czego śmieją się Polacy i Rosjanie”;
„Innowacyjny świat -jak nowoczesne technologie zmieniają życie młodych ludzi”;
„Polskie i rosyjskie ofiary sowieckiego totalitaryzmu. Na ile upamiętnianie i rozliczanie przeszłości są niezbędne dla przyszłości”;
„Miasto i wieś. Jakie możliwości, inspiracje, źródła satysfakcji i spełnienia dostarczają nam oba modele życia w XXI wieku”;
„„Młodość nie wierzy starości”– jak wykorzystać międzypokoleniowe różnice z korzyścią dla dzieci, rodziców i dziadków”.
Wniosek należy wypełnić w formie elektronicznej na stronie:
http://wymianamlodziezy.cprdip.pl/, a następnie wygenerowany dokument.pdf przesłać do 10 marca 2017 roku na adres:
Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
ul. Jasna 14/16a
00-041 Warszawa
T: + 48 22 295 00 30
F: + 48 22 295 00 31
Więcej informacji znajduje się na: http://www.cprdip.pl/konkursy,wymiana_mlodziezy,edycja_2017.html oraz zakładce Zgłoś się: http://www.cprdip.pl/konkursy,wymiana_mlodziezy,zglos_sie.html
PS. Na konkurs „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016” wpłynęło 56 wniosków, na dofinansowanie w wysokości 3 670 917 zł. Dofinansowano 21 wnioskodawców, m.in. Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.
WYG