Sejneńskiemu szpitalowi blisko do peryferii, ale tylko ze względu na położenie geograficzne miasta. Standardami bowiem, ta powiatowa placówka służby zdrowia, osiąga już poziom europejski.
Do końca sierpnia ma być zakończona rozbudowa i modernizacja szpitala. W nowo wybudowanej części szpitala powstał blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, pracownia badań endoskopowych, rozbudowano oddziały: wewnętrzny, chirurgiczny i pododdziały: dziecięcy, położniczo-ginekologiczny, intensywnej terapii oraz izba przyjęć. Koszt inwestycji to prawie 19 mln zł.
- Już dziś dostosowujemy placówkę do norm unijnych, które wejdą w życie w roku 2016 - mówi Waldemar Kwaterski, dyrektor sejneńskiego szpitala. – I chodzi nam nie tylko o warunki pobytu pacjentów czy pracy personelu, ale też wyposażenia w sprzęt medyczny. Właśnie dostaliśmy trzy miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, za które we wrześniu zakupimy nowoczesny tomograf komputerowy. Mamy świetnie pracujący, sprawdzony personel od najwyższego do najniższego szczebla. Mamy dobrą opinię u pacjentów nie tylko z Sejn, Suwałk, ale z całej Polski. Teraz postaramy się naszymi usługami zainteresować pacjentów z sąsiedniej Litwy, a z czasem z innych krajów Unii Europejskiej.
Sejneński szpital od lat współpracuje z placówką w litewskich Łoździejach, a u siebie na oddziale położniczym zatrudnia lekarza z Litwy. Dyrektor nie wyklucza, że kadrę lekarską uzupełnią kolejni specjaliści z zagranicy.
Sukcesem dyrekcji sejneńskiego szpitala jest też, że w czasach kiedy w większości placówek służby zdrowia rośnie zadłużenie, placówka w Sejnach nie ma żadnych zobowiązań finansowych.