"Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej…" - to początek roty ślubowania, którą składa każdy nowy funkcjonariusz mianowany do służby w Krajowej Administracji Skarbowej.
W środę 20 października słowa te wypowiedziało 14 nowoprzyjętych funkcjonariuszy podlaskiej KAS.
Uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych funkcjonariuszy odbyło się w siedzibie Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku. W obecności kadry kierowniczej podlaskiej KAS, do 996 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy pełnią obecnie służbę w województwie podlaskim, dołączyło 14 kolejnych. Oprócz mianowań do dwuletniej służby przygotowawczej, 3 funkcjonariuszy Dyrektor Izby Administracyjnej w Białymstoku Wojciech Orłowski mianował do służby stałej.
Funkcjonariusze, którzy po raz pierwszy włożyli mundur mają za sobą wymagający, wieloetapowy i trwający kilka miesięcy proces rekrutacji, na który składał się m.in.: test wiedzy, test sprawności, rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie zdolności do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej.
Gratulując nowo mianowanym dyrektor Wojciech Orłowski podkreślił, że „wstępując w szeregi Krajowej Administracji Skarbowej zdecydowaliście się na ważną, odpowiedzialną i pełną wyzwań służbę. Ale służbę która pozwala na rozwój zawodowy i podnoszenie swoich kompetencji w zależności od posiadanych kwalifikacji".
Dołączając się do gratulacji, Naczelnik Podlaskiego UCS insp. Maciej Fiłończuk zaznaczył: „Musicie mieć świadomość, że pełniąc służbę na granicy, a większość z Was trafi właśnie na podlaskie przejścia graniczne, będziecie wizytówką nie tylko Krajowej Administracji Skarbowej, ale również całej Polski".
Od początku roku podlaska KAS przyjęła łącznie 87 nowych funkcjonariuszy. Wykonują oni zadania wspólnie z członkami korpusu służby cywilnej, których w podlaskiej KAS jest obecnie 1287.
Praca i służba w podlaskiej KAS to gwarancja stabilnego zatrudnienia, możliwość rozwoju i terminowa wypłata wynagrodzenia. Dodatkowo, w zależności od formy zatrudnienia wynagrodzenie może być powiększone o:
- dodatek stażowy
- dodatek funkcyjny
- dodatek specjalny
- dodatek zadaniowy
- odprawę z tytułu przejścia na rentę lub emeryturę
- dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastkę"
- dofinansowanie tzw. „wczasów pod gruszą" oraz zajęć sportowo-kulturalnych.
Źródło: IAS Białystok