14.09.2016

Filharmonia Suwałk. Saksofon Pawła Gusnara. Do wygrania dwa bilety

Zapraszamy na koncert inaugurujący X sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Pierwsze po wakacjach muzyczne spotkanie uświetni występ saksofonisty i kameralisty, zdobywcy Fryderyka 2014 w kategorii „Album roku muzyka kameralna”, Pawła Gusnara.

Niedziela, 18.09.2016, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30/20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu
Zniżki dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów! 
Szczegóły w regulaminie.

W naszym konkursie bilet mogą Państwo otrzymać zupełnie za darmo. Wystarczy zadzwonić pod nr naszej redakcji 87 562 61 85 i podac hasło: „Paweł Gusnar”. Kto pierwszy ten lepszy!

Rozdajemy dwa pojedyncze bilety.

 

 

Solistą wrześniowego koncertu Filharmonii Suwałk będzie Paweł Gusnar, jeden z nielicznych saksofonistów, którzy z powodzeniem łączą różne style i formy ekspresji, działając na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Taki też będzie program koncertu – od klasyki po rozrywkę. Usłyszymy między innymi „Tango Ballet” Astora Piazzolli (1921-1992) i „Koncert Es-dur” op.109 (1934) Aleksandra Głazunowa (1865-1936).

W swoim dorobku artysta ma blisko 40 płyt, w tym pięć solowych – „New Polish Music for saxophone and organ”, „Jazz Sonatas”, „Komeda Inspirations”, „Saxophone Impressions”. Pięciokrotnie był nominowany do nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk, którą otrzymał w 2014 roku za płytę „Saxophone Varie – Nowe oblicza polskiej muzyki saksofonowej” w kategorii Muzyka kameralna. Album został również nominowany w kategorii Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej, a sam artysta – do tytułu Artysta Roku. Doceniono go także nominując do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014 i 2015 w kategorii Osobowość roku.

Gusnar jest niestrudzonym promotorem polskiej muzyki w świecie. Dla niego powstają dzieła, które prawykonuje zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat dokonał premierowych wykonań utworów takich kompozytorów jak: K.Penderecki, B. K. Przybylski, K. Knittel, B. Kowalski, A. Karałow, M. T. Łukaszewski, K. Herdzin, A. Kościów, G. Duchnowski, A. M. Huszcza, S. Kaczorowski, P. Łukaszewski, M. Pokrzywińska, D. Przybylski. Koncertuje na estradach prestiżowych sal koncertowych – filharmonicznych i kameralnych, w Polsce i za granicą.

Jest regularnie zapraszany na prestiżowe, międzynarodowe festiwale saksofonowe Vienna Sax Fest i SaxOpen. W 2015 roku, podczas kongresu saksofonowego w Strasburgu, został wyróżniony zaproszeniem jako gość specjalny „Experience something new with Yamaha” i znalazł się w gronie gwiazd tej miary, co Jean-Yves Fourmeau, Nicolas Prost, czy Kenneth Tse. Artysta koncertuje i nagrywa także jako muzyk sesyjny (liczne produkcje TV – m.in.: Taniec z Gwiazdami). Stale współpracuje z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Narodowej i Sinfonią Varsovią oraz z orkiestrą Kukla Band Zygmunta Kukli, Adama Sztaby, Tomasza Szymusia i Big-Bandem Krzysztofa Herdzina.

Jako solista ma na koncie występy z tak uznanymi zespołami, jak NOSPR, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa, Amadeus, Concerto Avenna, Capella Bydgostiensis, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Baltica, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Elbląska Orkiestra Kameralna, Royal Northern College of Music (Manchester), Orchestre Valentiana (Francja), Lviv Chamber Orchestra Academia i niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce.

Koncerty w ramach FILHARMONII SUWAŁK to propozycja dla wszystkich doceniających piękno muzyki, zarówno miłośników klasyki, jak i tych, którzy szukają wytchnienia od codziennego pośpiechu. To gwarancja spędzenia kilku wieczorów w roku w szczególny sposób, w doborowym towarzystwie, przy świetnie zagranej i nie aż tak poważnej muzyce. Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pokazują, że muzyka klasyczna nie zawsze jest poważna. Bywa również pełna humoru i lekkości, potrafi dać poczucie mocy i dystansu, inspiruje i rozbudza wyobraźnię. jest sposobem na wyciszenie, antidotum na ciągły wyścig z czasem i otaczający nas chaos współczesnego świata. W zalewie muzyki popularnej daje szansę na świadomy wybór muzyczny.

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczęła pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia. Obecnie tę funkcję pełni Krzysztof Jakub Kozakiewicz

W styczniu 2014 roku orkiestra zainaugurowała „Filharmonię Suwałk” – nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Kluczem do wyboru repertuaru bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny. Więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ >>

Wygrała;

Izabela Liszniewska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie