„Samba przed rozstaniem”, „Do łezki łezka”, „Z Tobą chcę oglądać cały świat”, „Serca gwiazd”, „Daj” i wiele więcej. Najsłynniejsze piosenki Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego zaśpiewają uczestnicy XVII Muszelek Wigier. Gościem koncertu będzie Ewa Błaszczyk-Janczarska. Galę poprowadzi Monika Zamachowska.
Sobota 27.05.2017, godz. 14.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 15 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Liczba biletów ograniczona! Uczestnicy festiwalu – wstęp wolny z kartą uczestnika
Program Gali Festiwalowej:
14:00-15:00 – Koncert Wspomnieniowy. Piosenki Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego
15:20-16.30 – uroczyste wręczenie nagród
16:30-18.00 – Koncert Galowy Laureatów Festiwalu
Podczas koncertu usłyszymy najpopularniejsze, ponadczasowe utwory Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego w wykonaniu uczestników Festiwalu Muszelki Wigier 2017. Młodym artystom towarzyszył będzie 7-osobowy band pod kierunkiem Artura Grudzińskiego. Gościem honorowym koncertu, transmitowanego na antenie Telewizji Polskiej, będzie Ewa Błaszczyk-Janczarska, prezes Fundacji AKOGO?, żona Jacka Janczarskiego. W drugiej części Gali Festiwalowej, prowadzonej przez Monikę Zamachowską, dziennikarkę TVP2 (m.in. Pytanie na śniadanie, Supertalent), na scenie pojawią się najlepsi wokaliści i tancerze tegorocznej edycji festiwalu – laureaci Muszelek 2017.
Otwarte dla widowni przesłuchania konkursowe rozpoczną się już w piątek, 26 maja. Wieczorem tego samego dnia o godz. 20.00 wystąpi Gość Specjalny Festiwalu – Dance Folk Group ROKVA z Gruzji. W przeddzień festiwalu, w czwartek 26 maja o godz. 18.00, zapraszamy na baśń taneczną w wykonaniu zespołów SOK „Alicja w krainie czarów”. Pełny program XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2017 dostępny TUTAJ >>
Jonasz Kofta (ur. 28 listopada 1942 w Mizoczu na Wołyniu, zm. 19 kwietnia 1988 w Warszawie) – polski poeta, dramaturg, satyryk, piosenkarz i malarz. Wraz z Adamem Kreczmarem i Janem Pietrzakiem w 1962 r. utworzył kabaret Centralnego Klubu Studentów Warszawy Hybrydy. Współpracował z Teatrem Syrena, był współzałożycielem i wykonawcą w kabarecie Pod Egidą, współdziałał m.in. ze Stefanem Friedmannem (cykle Dialogi na cztery nogi i Fachowcy) oraz Janem Pietrzakiem (Duety liryczno-prozaiczne). Publikował w Szpilkach, Radarze, Płomyku, ITD., Polityce. Współpracował z Programem III PR. Był autorem tekstów (m.in. do piosenek Wakacje z blondynką, Radość o poranku, Śpiewać każdy może, Jej portret, Samba przed rozstaniem, Pamiętajcie o ogrodach, Taką cię wymyśliłem, Popołudnie, Szary poemat, Autobusy zapłakane deszczem czy Kwiat jednej nocy) i wykonawcą wielu popularnych przebojów.
Adam Kreczmar (ur. 17 czerwca 1944 w Warszawie, zm. 26 sierpnia 1982 w Warszawie) – polski poeta, satyryk, autor słuchowisk radiowych i twórca kabaretowy. Współtworzył (wspólnie z Jackiem Janczarskim i Jerzym Markuszewskim) Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy nadawany w pierwszej połowie lat 70. XX wieku w Programie 3 PR. Wraz z Jonaszem Koftą i Janem Pietrzakiem prowadził kabaret Pod Egidą. Był autorem popularnych słuchowisk radiowych (Administrator, Okno na świat, Przygody Holmesa, Wczorajsza młodzież,Wspomnienia prokuratora) i tekstów wykonywanych przez największe gwiazdy, m.in.: Chłopaki z naszej ulicy (wyk. Jan Pietrzak), Daj, Miłujcie tedy ile chcecie (wyk. Jerzy Połomski), Marmolada, Nietakt (wyk. Maryla Rodowicz), Mój pejzaż (wyk. Edyta Geppert), Nie ma tych braw (wyk. Ewa Bem), Pieśń o dysze (wyk. Andrzej Zaucha).
Jacek Janczarski (ur. 27 lutego 1945 w Kurowie, zm. 2 lutego 2000 w Warszawie) – polski pisarz, dramaturg, satyryk, scenarzysta filmowy. Syn polskiego pisarza, poety, twórcy utworów dla dzieci, Czesława Janczarskiego. Był mężem polskich aktorek: Ewy Błaszczyk, a wcześniej Barbary Wrzesińskiej. Współtwórca (wspólnie z Adamem Kreczmarem i Jerzym Markuszewskim) Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego, nadawanego w pierwszej połowie lat 70. XX wieku w Programie 3 PR. Był autorem scenariuszy do wielu polskich filmów i seriali, m.in. do Zmienników, twórcą programów satyrycznych, a także autorem piosenek filmowych, m.in. do Zmienników, Dorastania, Przesłuchania, Rozmów o miłości i Spony. Napisał cykl słuchowisk radiowych Kocham pana, panie Sułku, a wraz z Maciejem Zembatym stworzył Rodzinę Poszepszyńskich i magazyn Zgryz.
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać podwójne zaproszenie na tegoroczną galę Muszelek Wigier. Więcej informacji w zakładce KONKURS DNIA.