Żądania wpłat pieniędzy na prywatne konta, podejrzane adresy e-mail – każdy szczegół w korespondencji czy telefonicznej rozmowie z potencjalnym pracodawcą czy osobą rzekomo go reprezentującą powinien być dla nas sygnałem alarmowym. Nasi czytelnicy ostrzegają przed oszustami.
FaÅ‚szywe ogÅ‚oszenia dotyczÄ… najczęściej pracy w branży spożywczej w Belgii lub Holandii. Do tych, którzy odpowiedzÄ… na anons, wysyÅ‚ane sÄ… maile, zawierajÄ…ce mnóstwo konkretnych zachÄ™t – transport spod domu do miejsca zakwaterowania, wysokość wynagrodzenia z deklaracjÄ… rychÅ‚ej podwyżki itp.
- WysÅ‚aÅ‚am aplikacjÄ™ – opowiada jedna zainteresowanych zarabianiem 13 euro na godzinÄ™. – W odpowiedzi, niejaki (tu imiÄ™ i nazwisko) podaÅ‚ swój numer konta i poprosiÅ‚ o szybkÄ… wpÅ‚atÄ™ 280 zÅ‚ za tygodniowe zakwaterowanie. Od piÄ™ciu lat wyjeżdżam zagranice i nigdy siÄ™ z czymÅ› takim nie spotkaÅ‚am. ZadzwoniÅ‚am do siedziby firmy chcÄ…cej zatrudnić pracowników i nikt tam o tym panu, rzekomym koordynatorze, nie sÅ‚yszaÅ‚.
- Uczulam PaÅ„stwa na takie "oferty". Niektóre sÄ… bardzo Å‚atwe do zweryfikowania. Jeżeli miÄ™dzynarodowa firma podaje adres e-mail, z pocztÄ… dostÄ™pna dla każdego, raczej nie jest to poważna oferta, ale sprawa dla prokuratury – ostrzega jeden z naszych Czytelników.
Fot. weblog.infopraca.pl