W piątek w Suwalskim Ośrodku Kultury CAL prawdziwe drzwi i Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zrealizowało koncert charytatywny na rzecz dzieci z NTSP „Bajka” oraz z NTSPdP „Prolog”. Zebrano rekordową kwotę 56 407zł.
Rekord! 56 407 zł z koncertu charytatywnego na rzecz podopiecznych PST
W piątek w Suwalskim Ośrodku Kultury CAL prawdziwe drzwi i Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zrealizowało koncert charytatywny na rzecz dzieci z NTSP „Bajka” oraz z NTSPdP „Prolog”. Zebrano rekordową kwotę 56 407zł.
Na scenie wystąpili osobno: Patrycja Piekutowska, Mateusz Wróblewski, Filip Czapla i Radek Nowicki. Wieczór poprowadziła Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi i dziennikarz Krzysztof Szubzda. Celem tego wyjątkowego koncertu było pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo - rekreacyjnej, znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4 w Suwałkach. Zebrano rekordową kwotę 56 407zł. - najwyższą z wszystkich dotychczasowych koncertów z cyklu „CALa pomoc dla Bajki”.
– Szukaliśmy działania, które byłoby wspólną pracą Zespołu, ale jednocześnie przyczyniłoby się lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu Suwalskiego Ośrodka Kultury i udostępnieniu takiej pięknej sali możemy wykazać się współpracą na rzecz miasta, na rzecz dzieci – zwłaszcza – i na rzecz tego co dzieje się w Suwałkach – podsumowuje Sylwia Ciszewska i dodaje: - Ujęła mnie swoją osobą Pani Dyrektor Ula Duda, samą sobą, swoim podejściem do dzieci, do młodzieży, tym co robią, tym że przygotowują młodych ludzi do tego, aby mogli samodzielnie funkcjonować w społeczności – mówi Dyrektor CAL.
Pomoc firmy CAL prawdziwe drzwi jest wsparciem kilkuwymiarowym: przede wszystkim finansowym, ale też świadomościowym. Zależy nam na tym, aby zrozumienie różnorodności autyzmu, a także potrzeb osób z niepełnosprawnościami było jak największe. Każdego dnia wyjątkowy zespół nauczycieli, terapeutów i osób zaangażowanych w pracę w Bajce i Prologu sprawia, że naszym dzieciom żyje się lepiej. Akcje takie jak Koncert „CALa pomoc dla Bajki” dodają nam energii i wiary, że robimy dobre i bardzo potrzebne rzeczy – wyjaśnia Urszula Duda, Dyrektor „Bajki”.
W trakcie koncertu odbyła się licytacja 5 prac dzieci, z których jedną sprzedano za 3,6 tys. złotych. Obraz „Zima” Piotra Szeligi wylicytowano za 5 tys. zł. Sama płyta z autografem Patrycji Piekutowskiej znalazła nabywcę za 2 tys. złotych.
Nadal potrzeba jeszcze ponad 140 tys. złotych, dlatego cały czas trwają aukcje na Allegro Charytatywni, do których PST zaprasza: https://allegro.pl/charytatywni/podlaskie-stowarzyszenie-terapeutow. Miłośnicy kryptowalut mogą też wylicytować zdigitalizowaną pracę Tosi: bit.ly/TosiaNFT – każdorazowo 30 proc. ceny odsprzedaży będzie trafiać do wirtualnego portfela dzieciaków.
Organizatorami koncertu były: firma CAL, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, a patronat medialny Radio 5.
Firma CAL od lat angażuje się i propaguje ideę CSR, czyli biznesu odpowiedzialnego społecznie. W tym roku pomagała np. Fundacji Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej - przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.
****
Więcej o PST
Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą dwie szkoły specjalne: Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową "Bajka" oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy "Prolog" w Suwałkach. Podopiecznymi są, przede wszystkim, dzieci oraz osoby dorosłe w spektrum autyzmu. Od ponad 10 lat Stowarzyszenie zapewnia edukację, terapię i opiekę dzieciom i młodzieży z północno-wschodniej Polski. Obecnie do szkół uczęszcza ponad 80 uczniów.
Więcej o marce CAL
CAL tworzy doświadczony zespół specjalistów i pasjonatów, którzy znają się na drewnie. Na polskim rynku istnieje od 1985 roku jako firma rodzinna, spółka jawna z polskim kapitałem. Niedawno obchodziła 35-lecie działalności. Produkuje klasyczne i nowoczesne drzwi drewniane oraz alu-drewniane (drewniano-aluminiowe). W swojej ofercie proponuje rozwiązania standardowe, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W działaniach krzewi rodzinność, ducha równych praw, wolność i odpowiedzialność.
Fot.:Kamil Daniel Jutkiewicz.