W Centrum Trójki suwalscy dzielnicowi spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Mundurowi rozmawiali z zebranymi o bezpieczeństwie oraz przypomnieli ideę funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej "Moja Komenda".
Przewodnim tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Mundurowi poruszyli tematykę, dotyczącą oszustw na tzw. "wnuczka", „funkcjonariusza Policji" oraz „urzędnika", na które narażeni są szczególnie ludzie starsi. Funkcjonariusze przestrzegali, by nie ufać obcym, nieznajomych nie wpuszczać do domu i starać się sprawdzać prawdziwość słów osoby, która do nas dzwoni lub puka. Radzili jak należy postępować i na co uważać, by nie paść ofiarą oszustów i złodziei.
Spotkanie było też doskonałą okazją, aby przypomnieć słuchaczom ideę funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Dzielnicowi szczegółowo przedstawili zebranym, w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przypomnieli także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosili zebranych o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Na zakończenie spotkania policjanci poinformowali o możliwości i sposobie korzystania z aplikacji mobilnej Moja Komenda, dzięki której kontakt z Policją, w tym z dzielnicowymi jest bardzo ułatwiony.