Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach od 23 kwietnia do 31 maja 2019 r. wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Kościuszki, Mickiewicza i Waryńskiego oraz odcinek ul. Mickiewicza vis a vis Urzędu Miejskiego.
Objazd bÄ™dzie odbywaÅ‚ siÄ™ ulicami: 24 Sierpnia - Zarzecze - BakaÅ‚arzewska - A. Mickiewicza - Ks. K. A. Hamerszmita - Plac MarszaÅ‚ka J. PiÅ‚sudskiego. ZDiZ w SuwaÅ‚kach apeluje o zachowanie szczególnej ostrożnoÅ›ci i zastosowanie siÄ™ do wprowadzonego oznakowania, a także przeprasza za utrudnienia.
ModernizacjÄ™ ul. KoÅ›ciuszki, na odcinku od ul. Mickiewicza do Placu MarszaÅ‚ka Józefa PiÅ‚sudskiego, wykona firma PGK GoÅ‚dap. Inwestycja bÄ™dzie polegaÅ‚a na caÅ‚oÅ›ciowym przeÅ‚ożeniu kostki granitowej z wykonaniem nowej podbudowy. Wszystko odbÄ™dzie siÄ™ w trzech etapach i zakoÅ„czy siÄ™ pod koniec października tego roku. Koniec pierwszego etapu zaplanowano na 30 czerwca. Prace bÄ™dÄ… kosztowaÅ‚y 730 tys. zÅ‚.
PoÅ‚ożenie kostki wzdÅ‚uż caÅ‚ej jezdni z jednoczesnÄ… wymianÄ… podbudowy oraz uÅ‚ożeniem kostki w tzw. Å‚uki rzymskie (jak na Placu MarszaÅ‚ka Józefa PiÅ‚sudskiego) spowoduje, że zniknÄ… nierównoÅ›ci oraz wyboje na caÅ‚ym odcinku drogi. Zastosowanie tej metody spowoduje, że kostka bÄ™dzie lepiej przylega do siebie, a szczeliny miÄ™dzy elementami bÄ™dÄ… mniejsze. Luki miÄ™dzy kostkami zostanÄ… wypeÅ‚nione mieszankÄ… piaskowo-cementowÄ….
Przypomnijmy, pierwszy etap inwestycji zakończy się do 30 czerwca. Drugi - odcinek od ul. Mickiewicza do wyniesionego przejścia dla pieszych - do 15 września. Natomiast do końca października ma być gotowy cały odcinek ul. Kościuszki. W ramach inwestycji nie będzie przekładana kostka na parkingach oraz chodnikach, przebudowa dotyczy tylko jezdni.
Autobusy komunikacji miejskiej
W związku z modernizacją ul. Kościuszki od 23 kwietnia nastąpią zmiany w trasach przejazdu linii autobusowych nr 3, 5, 6, 10, 11, 12, 16, 19 i 21.
Linia nr 3
Wychodne, Zielone Królewskie, Poddubówek, Raczkowska, Wojska Polskiego, 24 Sierpnia, Zarzecze, BakaÅ‚arzewska, Mickiewicza, Hamerszmita, Plac PiÅ‚sudskiego KoÅ›ciuszki i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki)
Sejneńska, Utrata, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
Wychodne, Zielone Kamedulskie, Bakałarzewska, Grunwaldzka, 24 Sierpnia, Wigierska, 1 Maja Pętla (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. Waryńskiego)
Poddubówek, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, 1 Maja PÄ™tla; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki, ul. WaryÅ„skiego)
Linia nr 5
Å»ywa Woda, BiaÅ‚a Woda, Krzywólka, Szpitalna, Reja, KoÅ›ciuszki, Hamerszmita, Mickiewicza, BakaÅ‚arzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Wigierska, 1 Maja PÄ™tla; (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. WaryÅ„skiego)
Kościuszki, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. Waryńskiego)
Linia nr 6
Szpitalna, Reja, Kowalskiego, Pułaskiego, Świerkowa, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
Linia nr 10
Pułaskiego, Dwernickiego, Noniewicza, Wigierska, 1 Maja Pętla; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
Pułaskiego, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
powrót: Wojska Polskiego, II, Papiernia, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki, ul. WaryÅ„skiego)
Linia nr 11
Warszawska, Raczkowska, PowstaÅ„ców Wielkopolskich, Grunwaldzka, BakaÅ‚arzewska, Mieszka, Filipowska, BakaÅ‚arzewska, Mickiewicza, Hamerszmita, Plac PiÅ‚sudskiego, KoÅ›ciuszki, Bulwarowa i dalej wg rozkÅ‚adu (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. WaryÅ„skiego)
Linia nr 12
Wojska Polskiego, Warszawska, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza, Waryńskiego i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Linia nr 16
Krzywólka, Szpitalna, Reja, Kowalskiego, PuÅ‚askiego, Åšwierkowa, Dwernickiego, KoÅ›ciuszki, Plac PiÅ‚sudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, BakaÅ‚arzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, KoÅ›ciuszki i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki)
powrót: Dubowo/TANNE, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki, ul. WaryÅ„skiego)
Linia nr 19
PóÅ‚nocna, Kolejowa, Åšwierkowa, Nowomiejska, PuÅ‚askiego, Kowalskiego, Reja, KoÅ›ciuszki, Plac PiÅ‚sudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, BakaÅ‚arzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, KoÅ›ciuszki i dalej wg rozkÅ‚adu jazd; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki)
powrót: Wojska Polskiego, II, Papiernia, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki, ul. WaryÅ„skiego)
Linia nr 21
PóÅ‚nocna, Kolejowa, Åšwierkowa, Nowomiejska, PuÅ‚askiego, Kowalskiego, Reja, KoÅ›ciuszki, Plac PiÅ‚sudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, BakaÅ‚arzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, KoÅ›ciuszki i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki)
powrót: Poddubówek, Raczkowska, Brylantowa, Szafirowa, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkÅ‚adu jazdy; (obecnie kursuje ul. KoÅ›ciuszki, ul. WaryÅ„skiego)