Pierwszego dnia wiosny tradycyjnie zapraszamy dzieci i młodzież do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Młodzi tancerze i aktorzy mogą mieć istotne usprawiedliwienie na „dzień wagarowicza” – występ w III Wiosennym Tyglu Sztuk MARZEŃTAŃCE. Zgłoszenia do 10 marca. Tych, którzy nie czują się na siłach, by wystąpić, zapraszamy na widownię. Wstęp wolny!
Wtorek, 21.03.2017, godz. 9:00-14:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II
Zgłoszenia można przesyłać na: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub e-mail: sok@soksuwalki.eu. Termin zgłoszeń mija 10 marca 2017 roku. Wpisowe od zespołu 20 zł.
Regulamin >>>
Karta zgłoszenia >>>
Szczegółowych informacji udzielają:
taniec: Ewa Niedźwiecka, tel. 87 563 85 17
teatr: Mirosława Krymska, tel. 87 563 85 26
plastyka: Halina Mackiewicz, tel. 87 566 42 11
Wiosenny Tygiel Sztuk w tradycji wieloletniej imprezy „Marzeńtańce” nawiązuje do święta wiosny. Tak jak natura budzi się do życia w marcu, tak młodzi artyści z naszego regionu prezentują nowe pomysły i inspiracje. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której mogą skonfrontować własne pomysły i umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. Artystyczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia z profesjonalną obsługą techniczną i przed zorganizowaną widownią.
„Marzeńtańce” – od 1987 r. Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych, następnie Suwalskie Prezentacje Artystyczne, wreszcie Wiosenny Tygiel Sztuk – przez trzydzieści lat wykształciły unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami, zarówno w kręgu instruktorów, jak i młodzieży. Warto podkreślić, że suwalskie „Marzeńtańce” są jedyną w regionie imprezą, gdzie mogą się pokazać zespoły młode, początkujące, gdzie dozwolona jest każda forma teatralna i taneczna oraz niebanalne, oryginalne projekty plastyczne. Impreza stwarza możliwość zaprezentowania pomysłów i programów artystycznych zarówno zespołom z pewnym potencjałem i doświadczeniem artystycznym, jak i tym dopiero raczkującym, a odejście od festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom tworzyć poczucie wspólnoty, poprzez którą rozbudzają zainteresowania artystyczne.
Nad prezentacjami czuwają Rady Artystyczne w każdej z dziedzin prezentowanej sztuki. Tworzą je doskonali fachowcy, którzy udzielają konsultacji merytorycznych. Wyróżniają także zespoły poprzez przyznanie im nominacji – w przypadku młodych tancerzy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER oraz w przypadku grup teatralnych do Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK.
Oprócz widowiskowej zabawy świętującej nadejście wiosny, jak zawsze proponujemy konkursy dla widzów z ciekawymi nagrodami, spotkania integracyjne instruktorów oraz niespodzianki artystyczne.