28.12.2014

Zbigniew Wodecki wystąpi w Suwałkach

Artysta da koncert z Suwalską Orkiestrą Kameralną i Orkiestrą Sinfonia Viva po batutą Tomasza Radziwonowicza.

Koncert odbędzie się w sobotę, 17 stycznia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystąpią Suwalska Orkiestra Kameralna i Orkiestra Sinfonia Viva po batutą Tomasza Radziwonowicza. Gościem specjalnym koncertu będzie Zbigniew Wodecki. W programie największe przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej. 

Bilety: 30 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Sobota, 17.01.2015, godz. 19.00
Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5

Dawno już nie mieliśmy okazji gościć na Dużej Scenie tak wielu muzyków. Obie orkiestry – Suwalską Orkiestrę Kameralną i Orkiestrę Sinfonia Viva – poprowadzi uznany kompozytor i znakomity dyrygent – Tomasz Radziwonowicz. W tym niezwykłym widowisku udział weźmie gwiazda polskiej estrady - ZBIGNIEW WODECKI.

- Czego możemy się spodziewać? W programie świetne wykonania takich znanych utworów, jak m.in.: tango z filmu „Zazdrość i medycyna” W. Kilara, „Zapomnisz mnie” H. Warsa, „Tango dla nieznajomej” T. Radziwonowicza, „Małgośka” K. Gaertner, Walc Barbary i Walc dla Celiny z filmu „Noce i dnie” czy Cygańska Jesień z filmu „Brunet wieczorowa porą” W. Kazaneckiego – zapewniają organizatorzy.

Ostateczny kształt koncertu artyści trzymają w tajemnicy, traktując go jako noworoczną niespodziankę. Prezydenta Miasta Suwałk Czesław Renkiewicza objął koncert honorowym patronatem.


ZBIGNIEW WODECKI 

Przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. W 1972 roku zaśpiewał na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego utwór „Znajdziesz mnie znowu” wyróżniono nagrodą za debiut. Trzy lata później zaśpiewał tytułową piosenkę japońskiego serialu animowanego dla dzieci „Pszczółka Maja”, którą napisał czeski kompozytor Karel Svoboda. Na początku lat 80. występował również w legendarnym kabarecie TEY Zenona Laskowika. W latach 1984-85 jego zespół smyczkowy towarzyszył duetowi fortepianowemu Marek i Wacek – tworzonym przez Wacława Kisielewskiego i Marka Tomaszewskiego – w czasie ich tournée po Europie Zachodniej. Latem 1985 roku ukazał się kolejny wielki przebój Zbigniew Wodeckiego „Chałupy Welcome to” nawiązujący do słynnej plaży nudystów znajdującej się nieopodal wsi Chałupy.

Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle nie zamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA”. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „ Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Dał się poznać jako człowiek pełen życzliwości i poczucia humoru, czym zdobył sobie sympatię widowni.

W 2007 roku został uhonorowany Nagrodą Polskiej Estrady. Przyznano mu wtedy Prometeusza, jako uznanie za jego ogromny wkład w rozwój polskiej sceny muzycznej. Innymi laureatami tego wyróżnienia są m.in. Wojciech Młynarski, Irena Kwiatkowski, Leszek Możdżer czy Agnieszka Osiecka.


 TOMASZ RADZIWONOWICZ

Skrzypek, solista, kameralista, aranżer i kompozytor, dyrygent, założyciel kwintetu smyczkowego „I Solisti di Varsavia” i orkiestry „Sinfonia  Viva”. W  roku 1978 ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie pod kierunkiem prof. Ireny Dubiskiej. W latach 1981-82 był solistą i II koncertmistrzem  Orquesta Filarmonica de Gran Canaria w Las Palmas. W roku 1990 założył kwintet  „I Solisti di Varsavia”, z którym koncertuje w kraju i za granicą  (Francja, Niemcy, Kanada, Rosja, Cypr, Holandia, Wielka Brytania) oraz nagrywa dla Radia i Telewizji. Z zespołem tym nagrał 7 płyt CD (m.in. z  Karolem Radziwonowiczem komplet dzieł Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę w opracowaniu na kwintet smyczkowy). W 1998 r. założył  orkiestrę Sinfonia Viva, której dyrektorem naczelnym i artystycznym jest do dnia dzisiejszego.Tomasz Radziwonowicz prowadzi kursy orkiestrowe,  zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Jest zapraszany również jako gościnny dyrygent (Elbląska Orkiestra Kameralna, Filharmonia  Sudecka, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Lubelska, Capella Bydgostiensis i inne. Tomasz Radziwonowicz jest autorem wielu opracowań  muzyki popularnej, kolęd i standardów jazzowych. Do ostatnich jego kompozycji należą m. in. Koncert wiolonczelowy (zarejestrowany na płycie  „Polska muzyka  kameralna”), utwory kameralne, 3 pieśni do słów Karola Wojtyły, Antyfona na  sopran chór mieszany i 10 instrumentów  smyczkowych, Missa notturna.


 ORKIESTRA SINFONIA VIVA 

Orkiestra powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani muzycy — absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi artystami i ma już w swoim dorobku kilkadziesiąt płyt CD – (Muzyka i Ekran, Henryk MiśkiewiczUniesienie, Andrzej Smolik 3 i 4, Anna Marii Jopek ID, Maryla Rodowicz Jest Cudnie i 50, Krzysztof HerdzinLooking for Balance). W 2011 roku płyty nagrane przez Sinfonie Vivę z muzyką Waldemara Kazaneckiego oraz Krzysztofa Komedy otrzymały status Złotej Płyty. Natomiast album zatytułowany Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości otrzymał status Platynowej Płyty.

Do ciekawych dokonań orkiestry należy również miesięczne tournée po Europie — Yesmusic wraz z grupą Yes, gdzie także w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu YesMagnification. Sinfonia Viva w swoim repertuarze nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również muzykę lżejszą — opracowania wielu utworów filmowych, standardów jazzowych i kolęd. Orkiestra cieszy się uznaniem krytyki i jest zapraszana na koncerty w całym kraju i za granicą.

W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Orkiestry Sinfonia Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora. W 2012 roku ukazał się album Grégoire Mareta, gdzie wśród zaproszonych do współpracy artystów: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Tools Thielemans, Marcus Miller, występuje również Orkiestra Sinfonia Viva.

 

To mimo młodego wieku doświadczeni ,świetni muzycy  z niespotykanym entuzjazmem. Wirtuozi umiejący pracować razem, podejmujący się nawet karkołomnych wyzwań. Również wyglądają całkiem, całkiem…KRZESIMIR DĘBSKI (kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer, producent muzyczny)

Zwykle do tego żeby pracowało się dobrze potrzebne są trzy rzeczy: pełen profesjonalizm, elastyczność i miły międzyludzki klimat, taka właśnie jest orkiestra Sinfonia Viva, świetnie się z nimi pracuje. SMOLIK (kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista)


SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym jest Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach.

 

Orkiestra może się poszczycić współpracą z takimi solistami jak: Radosław Sobczak, Darius Mažintas, Tomasz Strahl. Kevin Kenner, Krzysztof Trzaskowski, Maciej Frąckiewicz, Magdalena Bojanowicz, Sylwester Sobola, Maria Machowska, Beata Wardak, Leszek Świdziński, Andrzej Olewiński, Rafał Grząka, Rafał Dudzik, Jakub Grabe – Zaremba, Jan Roszkowski, Adam Roszkowki, Magdalena Idzik, Sandra Kopijkowska, Robert Cieśla, Ryszard Cieśla, Joanna Krasuska – Motulewicz, Marlena Borowska, Justyna Samborska, Maciej Bogumił Nerkowski, Grzegorz Mackiewicz, Piotr Kopietz. Muzycy współpracują z Chórem WSAP w Białymstoku, Chórem Miasta Białegostoku i z uznanym suwalskim chórem „Cantilena”.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.26.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie