Ponad 130 zawodników ze szkół podstawowych i średnich wzięło udział w zawodach Zorientowane Suwałki 2022, zorganizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta Suwałki i suwalskie Nadleśnictwo.
Bieg odbyÅ‚ siÄ™ 21 wrzeÅ›nia w Gospodarstwie SzkóÅ‚karskim przy ul. Wojska Polskiego 72A.
Uczniowie rywalizowali w biegu na orientację. Wystartowały w sumie 132 osoby: 5 w kategorii Open, 41 w kategorii Szkoły Podstawowe oraz 86 w kategorii Szkoły Średnie.
Wyniki dla poszczególnych szkóÅ‚ (liczone z przyjÄ™tych na mecie kart startowych):
- I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach (16 uczestników) – 257 punktów
- SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w SuwaÅ‚kach (40 uczestników) – 230 punktów
- Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce ZakÅ‚adu Doskonalenia Zawodowego w SuwaÅ‚kach (20 uczestników) – 191 punktów
- III Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach (29 uczestników) – 187 punktów
- ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Technicznych w SuwaÅ‚kach (12 uczestników) – 118 punktów
- II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach (6 uczestników) – 77 punktów
- SzkoÅ‚a Podstawowa nr 9 w SuwaÅ‚kach (1 uczestnik) – 13 punktów
Wyniki indywidualne – kategoria Open
- I miejsce – PaweÅ‚ Giczewski – 21 punktów (11:04)
- II miejsce – PaweÅ‚ Wiliwis – 20 punktów
- III miejsce – Igor Legenzow – 19 punktów
Wyniki indywidualne – kategoria SzkoÅ‚y Podstawowe – chÅ‚opcy
- I miejsce – Marcel Maziewski (SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w SuwaÅ‚kach) – 14 punktów (11:08)
- II miejsce – Wiktor Siemieniaka (SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w SuwaÅ‚kach) – 14 punktów (11:09)
- III miejsce – BartÅ‚omiej Stefanowicz (SzkoÅ‚a Podstawowa nr 9 w SuwaÅ‚kach) – 13 punktów
Wyniki indywidualne – kategoria SzkoÅ‚y Podstawowe – dziewczÄ™ta
- I miejsce – Karolina Åšliwowska (SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w SuwaÅ‚kach) – 10 punktów
- II miejsce – Karolina PoÅ‚om (SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w SuwaÅ‚kach) – 9 punktów
- III miejsce – Aleksandra Rutkowska (SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w SuwaÅ‚kach) – 8 punktów
Wyniki indywidualne – kategoria SzkoÅ‚y Åšrednie – chÅ‚opcy
- I miejsce – Jan PopÅ‚awski (I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach) – 21 punktów (11:19)
- II miejsce – Mateusz Wawrzyn (I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach) – 19 punktów
- III miejsce – MiÅ‚osz Skrzypiec (I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach) – 18 punktów
Wyniki indywidualne – kategoria SzkoÅ‚y Åšrednie – dziewczÄ™ta
- I miejsce – Natalia Lenczewska (II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach) – 17 punktów (11:44)
- II miejsce – Wiktoria Banaszewska (I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach) – 17 punktów (11:45)
- III miejsce – Gabriela SzlaszyÅ„ska (I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach) – 13 punktów
NagrodÄ™ specjalnÄ… za najwiÄ™kszÄ… liczbÄ™ zdobytych punktów otrzymaÅ‚ PaweÅ‚ Giczewski – 21 punktów (11:04)
NagrodÄ™ specjalnÄ… za najwiÄ™kszÄ… liczbÄ™ zdobytych bonusów „Kto pierwszy ten lepszy” otrzymaÅ‚ PaweÅ‚ Giczewski – 3 bonusy (11:04)
NagrodÄ™ dla szkoÅ‚y, która zdobyÅ‚a najwiÄ™kszÄ… Å‚Ä…cznÄ… ilość punktów otrzymaÅ‚o I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce w SuwaÅ‚kach – 257 punktów
Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza.