06.09.2020

Medalowy weekend młodych suwalskich badmintonistów

W ostatnich dwóch tygodniach pięć medali: po jednym złotym i srebrnym oraz trzy brązowe wywalczyli młodzi zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona

Na rozegranym w JózefosÅ‚awiu turnieju Elity i Juniorów MÅ‚odszych z dobrej strony pokazali siÄ™ Aleksandra GoszczyÅ„ska, Anastasiya Khomich i MichaÅ‚ Sobolewski.ZÅ‚oto w grze podwójnej paÅ„ — przypadÅ‚o parze Aleksandra GoszczyÅ„ska (SKB SuwaÅ‚ki) /Wiktoria DÄ…bczyÅ„ska (MKS Orlicz Suchedniów). Srebro w grze pojedynczej zdobyÅ‚a Anastasiya, która w finale dosyć gÅ‚adko 21:12, 21:17 ulegÅ‚a Wiktorii DÄ…bczyÅ„skiej (MKS Orlicz Suchedniów).

Z brÄ…zowym medalem w grze pojedynczej wróciÅ‚ MichaÅ‚ Sobolewski (SKB SuwaÅ‚ki). MichaÅ‚ w walce o finaÅ‚ ulegÅ‚ 22:24 i 19:21 późniejszemu zwyciÄ™zcy Dominikowi Kwincie (UKS KS Bad Kraków). BrÄ…zowy medal zdobyÅ‚a Aleksandra GoszczyÅ„ska w grze mieszanej wspólnie z PrzemysÅ‚awem SzydÅ‚owskim (obecnie ABRM Warszawa). W rywalizacji o finaÅ‚ ulegli zdobywcom zÅ‚otego medalu parze PaweÅ‚ ÅšmiÅ‚owski/Magdalena ÅšwierczyÅ„ska 19:21, 21:14, 21:14 .

W miniony weekend (3-6.09.2020 r.) w Bieruniu odbyÅ‚y siÄ™ Indywidualne Mistrzostwa Polski MÅ‚odzików w Badmintonie, z których z brÄ…zowym medalem wróciÅ‚ debel Oliwia Niedźwiedzka i Natalia Lenczewska.

W drodze po medal nasze dziewczyny najpierw pokonaÅ‚y zawodniczki z Bierunia KingÄ™ Król/LaurÄ™ PÅ‚oszczyca 21:12, 21:12, i w trzech setach 21:16, 16:21, 23:21 AnnÄ™ KotlarskÄ…/NikolÄ™ NowiÅ„skÄ… (MKS Garwolin/UKS Korona Pabianice). Trzeci set meczu z gospodyniami decydowaÅ‚ o wejÅ›ciu do strefy medalowej. To byÅ‚ horror.  Rywalki prowadziÅ‚y z przewagÄ… trzech, czterech punktów, posiadaÅ‚y nawet cztery lotki meczowe, al charakter i ambicja mÅ‚odych suwalczanek sprawiÅ‚y, że nasze dziewczyny nie tylko doprowadziÅ‚y do remisu w trzecim secie 21:21, ale w grze na przewagÄ™ zdobyÅ‚y decydujÄ…cÄ… lotkÄ™ i awansujÄ…c do póÅ‚finaÅ‚u zapewniÅ‚y sobie minimum brÄ…zowy medal.

Ten wyczerpujÄ…cy ćwierćfinaÅ‚owy mecz w GD U15 mógÅ‚ wpÅ‚ynąć na to, że Oliwia Niedźwiedzka po zakoÅ„czeniu meczu miaÅ‚a krótkÄ… przerwÄ™ na odpoczynek przez póÅ‚finaÅ‚owym spotkaniem z reprezentantkÄ… gospodarzy Kindze Stofkisz, której ulegÅ‚a 17:21 i 9:21.W grze podwójnej paÅ„ w póÅ‚finale suwalczanki przegraÅ‚y, 1:2 z parÄ… Anna Czuchra/Julia Piwowar (UKS Unia BieruÅ„/BKB Set MazaÅ„cowice) pierwszego seta 8:21, w drugim pokazaÅ‚y swój kunszt i wygraÅ‚y na podniesieniu 23:21, ale na trzeciego seta zabrakÅ‚o już umiejÄ™tnoÅ›ci i siÅ‚y, przegraÅ‚y walkÄ™ o finaÅ‚ 21:6.Gratulujemy, dziewczÄ™tom za dobrÄ… postawÄ™ i zdobyty medal w Bieruniu.

ŹródÅ‚o: SKB SuwaÅ‚ki