08.07.2024

Lekkoatletyka. Piotr Trocki szóstym skoczkiem wzwyż Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Po złotym medalu Marii Andrejczyk i siódmym miejscu w rzucie oszczepem Piotra Lebiody w Mistrzostwach Polski Seniorów, o podium Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych otarł się kolejny zawodnik LUKS Hańcza Suwałki.

W konkursie skoku wzwyż Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Lublinie 16-letni Piotr Trocki pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.87 m. Poprawił rekord życiowy aż o 7 cm i zajął 6. miejsce.

Tę samą wysokość – 1.87 m osiągnął brązowy medalista, Jakub Protasewicz z OŚ AZS Poznań. O szóstej lokacie suwalczanina przesądziła liczba strąceń. Wysokość 1.77 m zaliczył za drugim podejściem, 1.82 – za pierwszym, a 1.87 m – za trzecim. Szansę na medal OOM Piotr Trocki będzie miał jeszcze za rok.

Złoto w Lublinie wywalczył 16-letni Dominik Zdrajkowski – 2.04 m (rekord życiowy), a srebro 17-letni Michał Boczkowski-Lesiak (obaj MKS Aleksandrów Łódzki) – 2.00 m.