23.07.2024

Siatkówka plażowa. Julia Czuryło i Zuzanna Rapczyńska z SAS Sejny zagrają w Mistrzostwach Europy U20

Najlepsi polscy juniorzy zostali w Mysłowicach, gdzie w miniony weekend przeprowadzone zostały Finały Mistrzostw Polski. Od środy na tych samych boiskach w Ośrodku Sportów Letnich „Słupna” rozgrywane będą Mistrzostwa Europy do lat 20.

W krajowym czempionacie brało udział po 16 najlepszych par juniorek i juniorów. Jak informowaliśmy, wicemistrzostwo Polski zdobyły Julia Czuryło i Zuzanna Rapczyńska z Sejneńskiej Akademii Siatkówki, a ich koleżanki klubowe Anna Niechciałkowska i Emilia Pietruszkiewicz zajęły 13. pozycję. Na 8. miejscu wśród juniorów uplasowali się Kacper Gibas i Piotr Przeborowski z SUKSS Suwałki.

W Mistrzostwach Europy do lat 20 zagrają po 32 pary kobiet i mężczyzn. Polska, jako gospodarz, może wystawić po 3 duety. W reprezentacji naszego kraju wystąpią Julia Czuryło i Zuzanna Rapczyńska. Zawody rozpoczną się już w tę środę eliminacjami do turnieju głównego.

- Zapowiadają się ogromne emocje – przekonują Jacek Zajkowski i Wieoletta Rapczyńska, trenerzy SAS Sejny. - Życzymy naszym dziewczynom sukcesu w Mistrzostwach Europy i awansu na Mistrzostwa Świata w Chinach 27 sierpnia - 1 września. Wszystkich naszych kibiców prosimy o zaciśnięcie kciuków. To pomaga! - dodają.