08.10.2020

Najtańszy kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy zaciągamy na różne cele, przy czym nie jest konieczne wyjawianie bankom naszych wydatków.

Takie zobowiązanie może pomóc nam sfinansować wiele transakcji, zrealizować cele, pokryć pilne rachunki, a nawet pozbyć się uciążliwych kłopotów finansowych.

Jednak jeśli chcemy skorzystać z pomocy banku, warto zastanowić się, gdzie najtańszy kredyt gotówkowy jest dostępny i z jakimi wiąże się warunkami dlatego też warto wspomóc się rankingiem ofert na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, który skutecznie pomoże nam wybrać najlepszą ofertę. Tego typu kwestie są niezwykle istotne w przypadku podjęcia decyzji o wyborze oferty.

Najtańszy kredyt gotówkowy — czyli jaki?

W większości przypadków, słysząc o tym, że kredyt gotówkowy jest najtańszy, przychodzi nam na myśl wysokość oprocentowania. Z tego powodu zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdzam właśnie ten element, zapominając o kilku innych istotnych czynnikach. Oczywisty jest fakt, że wysokość oprocentowania wpływa na to, czy kredyt gotówkowy jest opłacalny, ale nie tylko. To, czy warunki są korzystne, jest uzależnione również od innych kwestii.

Najtańszy kredyt gotówkowy RRSO

Jeśli interesuje nas najtańszy kredyt gotówkowy na rynku, warto najpierw sprawdzać wysokość RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, wyrażona w procentach, na którą składają się wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam płacić w związku z kredytowaniem. Zawarte są w niej więc nie tylko oprocentowanie, ale także marża, prowizje, dodatkowe opłaty (np. związane z ubezpieczeniem). To właśnie RRSO w dużej mierze decyduje, czy dany kredyt gotówkowy jest korzystny.

Kredyt gotówkowy a prowizja banku

Patrząc na atrakcyjność ofert bankowych, jeśli chcemy wziąć najtańszy kredyt gotówkowy, zwróćmy uwagę na wysokość prowizji banku. Jest to kwota, która najczęściej pobierana jest jednorazowo przed rozpoczęciem spłaty kredytu. Stanowi ona opłatę, jaką ponosimy instytucji za udzielenie zobowiązania. Na rynku możemy znaleźć nawet oferty z prowizją 0%. Z tego powodu, gdy interesuje nas najtańszy kredyt gotówkowy, ranking może pomóc nam znaleźć produkt z najniższą możliwą prowizją. Pamiętajmy, że jeśli mamy wysoką zdolność kredytową, możemy śmielej negocjować z bankiem wysokość prowizji.

Najtańszy kredyt gotówkowy — jak obliczyć koszty?

Zarówno wysokość oprocentowania, RRSO, prowizji, a także miesięcznej raty i całkowita kwota do spłaty, są uzależnione od dwóch kwestii. Pierwszoplanową rolę odgrywa nasza zdolność kredytowa, na którą składa się wysokość i źródło naszych zarobków, ale także wysokość wydatków, historia w BIK, ewentualne długi, które spłacamy. Im wyższa zdolność kredytowa, tym lepsze warunki zaproponuje nam instytucja bankowa. Drugim czynnikiem jest okres spłaty, na który się zdecydujemy. Szukając najtańszego kredytu gotówkowego np. w porównywarkach, możemy sprawdzać, jakie będą jego koszty, zmieniając długość okresu kredytowania.

Chcąc wziąć najtańszy kredyt gotówkowy, kalkulator kosztów pomoże nam dokładnie sprawdzić, jak wysokie opłaty będziemy ponosić. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, o którą chcemy ubiegać i okres spłaty kredytu, jaki nas interesuje. Dzięki temu nie musimy samodzielnie obliczać wszelkich parametrów. Takie narzędzia często wyświetlają nam również dostępne na rynku oferty, spełniające podane przez nas kryteria.

Kto dostanie najtańszy kredyt gotówkowy na rynku?

Aby dostać kredyt gotówkowy, musimy spełnić konkretne warunki. Niezbędne jest nie tylko skończenie 18 roku życia (w niektórych przypadkach wymaga się 21 lat), posiadanie obywatelstwa polskiego, ważny dowód osobisty, stały adres zamieszkania i konto w polskim banku. Instytucje oprócz tego analizują naszą zdolność kredytową, której wysokość uzależnia fakt, czy w ogóle nasz wniosek zostanie rozpatrzony.

Na zdolność kredytową wpływa kilka czynników. Są to:

Stabilność finansowa — Istotną rolę odgrywa tu wysokość dochodów, jednak nie ona jest najważniejsza. Jeśli nie wnioskujemy o wysoką kwotę, dla banku wystarczy informacja, że nasze dochody są regularne. W tym celu musimy je udokumentować, najczęściej przedstawiając wyciągi z konta, umowy o pracę, zaświadczenia od pracodawców, oświadczenia o dochodach, PIT-y, dokumenty świadczące o przyznaniu zasiłków, emerytów, rent i tym podobnych. To, jakie dokumenty będzie wymagał bank, jest zależne od kwoty, o którą wnioskujemy i wewnętrznych procedur. Jednak w przypadku kredytów gotówkowych formalności są zmniejszane do minimum.

Wysokość comiesięcznych wydatków — Dla banku nie liczy się tylko to, ile zarabiamy, ale również jak wysokie koszty ponosimy w związku z utrzymaniem naszym i naszych bliskich. W związku z tym we wniosku musimy podać kwotę, którą co miesiąc przeznaczamy na życie. Ważne są wówczas nie tylko opłaty w związku z rachunkami, ale także zakupami żywności i innych dóbr.

Historia kredytowa w BIK — Jest to jeden z kluczowych elementów, które sprawdza bank. W BIK-u zapisane są wszelkie informacje o naszych zadłużeniach, przede wszystkim o ich spłacenia. Dzięki raportom instytucje dowiadują się, czy jesteśmy wiarygodnymi konsumentami i czy będziemy terminowo uiszczać raty. Jeśli scoring BIK jest niski, mamy małe szanse na najtańszy kredyt gotówkowy.

Brak długów i egzekucji komorniczych — Banki nie udzielają pożyczek osobom zadłużonym, zwłaszcza tym, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne. Sprawdzane są więc wszelkie bazy, w tym KRD i inne rejestry dłużników.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*