11.12.2021

Program Polska Wschodnia. W konkursie na rozwój startupów można dostać nawet milion złotych dotacji

Rusza nowy konkurs w ramach poddziałania „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. To oferta bardzo dogodnego dofinansowania dla startupów, które zakończyły inkubację innowacyjnego pomysłu w ramach poddziałania „Platformy startowe dla nowych pomysłów”.

Konkurs finansowany jest dzięki Programowi Polska Wschodnia 2014-2020.

Program stawia na rozwój w makroregionie Polski Wschodniej (województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) działalności biznesowej przedsiębiorstw typu startup, gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym dzięki wsparciu Platformy startowej. Konkurs „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” to unikalna szansa dla startupów z Polski Wschodniej, które w swojej pracy mają do czynienia z nowymi trendami i opracowują nowoczesne rozwiązania o globalnym potencjale rynkowym.

Bezzwrotne dofinansowanie w wysokości nawet 1 mln zł startupy mogą przeznaczyć niemal na dowolne wydatki, służące rozwinięciu działalności biznesowej. Startupy chętne do wzięcia udziału w konkursie, powinny dysponować Raportem z inkubacji, wystawionym przez Platformę startową nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r., uwzględniającym rekomendację dotyczącą gotowości spółki do podjęcia działalności rynkowej.

– Dodatkowy konkurs to szansa dla tych startupów, które jeszcze pracują nad innowacyjnym pomysłem pod opieką Platform startowych. Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości aktualnej perspektywy finansowej i najlepszym młodym spółkom z makroregionu dostarczyć narzędzi dla bezpiecznego, ale dynamicznego rozwoju – komentuje Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów, PARP.

 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Mikro i mali przedsiębiorcy, którzy:

  • spełniają kryteria wyboru projektów 112 POPW

  • prowadzą działalność w formie spółki kapitałowej zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych

  • zakończyli program inkubacji innowacyjnego pomysłu w ramach poddziałania 1.1.1 POPW Platformy startowe dla nowych pomysłów, przez co rozumie się osiągnięcie wszystkich „kamieni milowych” planu inkubacji oraz otrzymali Raport z inkubacji uwzględniający rekomendację dotyczącą stopnia gotowości spółki do podjęcia działalności rynkowej, wystawiony przez Platformę Startową nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r.

  • realizują projekt w co najmniej jednym województwie Polski Wschodniej

  • nie byli notowani na giełdzie w okresie do pięciu lat po rejestracji

  • nie przejęli działalności innego przedsiębiorstwa

  • nie dokonali podziału zysków

  • nie zostali utworzeni w wyniku połączenia

 

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na:

- zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego;

wynagrodzenie pracy personelu projektu;

- zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych;

- organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej.

Ile możesz otrzymać?

MOŻESZ OTRZYMAĆ MAKSYMALNIE

1 000 000 zł

Wsparcie wyniesie do 85 proc. wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% wydatków kwalifikowalnych projektu.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie to 50 mln zł.

Wnioski będzie można składać do PARP w ramach trzech rund konkursu w okresie od 4 stycznia 2022 r. do 19 maja 2022 r.

 

Źródło i fot: PARP

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*