01.08.2018

Suwalska spółka Malow tworzy dział badawczo-rozwojowy. 17 mln zł na nowe laboratoria i meble

Malow, wiodący w Europie producent mebli metalowych, żeby nadążyć za światem, zwiększa nakłady na badania i rozwój. Suwalska spółka realizuje projekt, na który otrzymała 7 mln zł unijnego dofinansowania.

We wtorek, 31 lipca z udziałem wicemarszałek Anny Naszkiewicz i Stefana Krajewskiego, członka Zarządu Województwa Podlaskiego podpisanych zostało pięć umów z podlaskimi przedsiębiorcami. Dzięki tym pieniądzom podlaska gospodarka ma być bardziej innowacyjna, konkurencyjna i zatrudniać więcej osób.

- To już tradycja „dynamicznych wtorków". Chcielibyśmy życzyć Państwu poprawnej i szybkiej realizacji projektów, a szczególnie tego, żeby nie było najmniejszej ilości kosztów niekwalifikowalnych – mówi Anna Naszkiewicz.

- Powodzenia! – życzył wszystkim Stefan Krajewski.

Jako pierwsi podpisali umowy przedstawiciele spółki Malow z Suwałk.

- Nasza firma zawsze zajmowała się badaniami i rozwojem, ale postanowiliśmy zdynamizować te działania i przeznaczyć na to większe nakłady i środki by nadążyć za światem. Coraz więcej mebli metalowych posiada instalacje elektryczną, zasilacze i my musimy w tym kierunku się rozwinąć  - wyjaśniał Roman Kaleta, prezes spółki Malow. – Dzięki temu powstaną trzy laboratoria: elektroniczne, wytrzymałościowe i do powłok lakierniczych, antykorozyjnych, gdzie chcemy stosować nowe komponenty. To będzie cały cykl działań od pomysłu do realizacji.

Firma utworzy dział badawczo-rozwojowy oraz zakupi do niego odpowiedni sprzęt umożliwiający prowadzenie badań przemysłowych nad optymalizacją konstrukcji mebli z metalu i prac rozwojowych w zakresie opracowywania czy tworzenia prototypów.

Efektem projektu będzie przygotowana dokumentacja techniczna nowych zoptymalizowanych konstrukcji mebli metalowych pozwalająca na ich wdrożenie do oferty firmy, jak również dokumentacja techniczna nowych, wydajnych, zautomatyzowanych procesów technologicznych ich wytwarzania. 

Tytuł projektu: ,,Prowadzenie badań dotyczących poszukiwania rozwiązań z zakresu optymalizacji konstrukcji metalowych oraz wdrażania wydajnych, zautomatyzowanych technologii ich wytwarzania”.

Wartość projektu ogółem: 16 953 559,14 PLN

Kwota dofinansowania projektu: 7 097 684,00 PLN

Źródło: Wrota Podlasia

Fot. Wojciech Oksztol

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*