Polsko - Litewska Izba Handlowa wraz z kancelariami adwokackimi TRINITI z Litwy oraz Marszałek & Partnerzy z Polski zapraszają firmy z Polski i Litwy na śniadanie biznesowe „Udany biznes w sąsiednim kraju: misja możliwa”.
Impreza odbędzie się 22 listopada br. (we czwartek) w godz. 9.00 -12.00 (czasu litewskiego) w ARTIS Centrum Hotels, ul. Totorių 23, Wilno
W trakcie śniadania biznesowego adwokaci z kancelarii adwokackich TRINITI i Marszałek & Partnerzy odpowiedzą na najbardziej istotne pytania wynikające z decyzji litewskich i polskich firm o podjęciu działalności gospodarczej i jej rozwoju w sąsiednim kraju.
Podczas śniadania omówione zostaną następujące aspekty:
- założenie firmy w sąsiednim kraju (wybór formy działalności, czas i koszty założenia, najczęściej spotykane problemy);
- środowisko podatkowe (podstawowe podatki, ich różnice);
- ocena ryzyka partnerów biznesowych, sposoby zarządzania ryzykiem;
- odzyskiwanie długów i rozwiązywanie innych sporów;
- inne aktualne problemy rozwoju biznesu na Litwie i w Polsce.
Prelegenci podzielą się także swoim doświadczeniem na temat wyzwań, z jakimi najczęściej borykają się litewscy przedsiębiorcy przy rozpoczynaniu i rozwijaniu działalności w Polsce, a polskie firmy na Litwie oraz także sposobami na sukces w biznesie.
Uczestnicy śniadania będą mieli niepowtarzalną okazję, by w jednym miejscu uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, bez konieczności kontaktowania się z prawnikami sąsiedniego państwa.
Swoje pytania można zgłosić zawczasu rejestrując się na spotkanie.
Śniadanie odbędzie się w językach litewskim i polskim (z dwujęzycznym tłumaczeniem).
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się do 21 listopada br. mailem lub telefonicznie.:
e-mail: b.czaplinska@plcc.lt tel. +3706 1510819 oraz wnieść opłatę za udział: dla członków Izby - 10 Eur, dla niezrzeszonych - 15 Eur.
Szczegółowych informacji udziela Beata Czaplinska - Dyrektor Polsko-Litewskiej Izby Handlowej w Wilnie.
Polsko-Litewska Izba Handlowa
W marcu 2015 roku rozpoczęła działalność Polsko-Litewska Izba Handlowa, której celem jest aktywizacja współpracy gospodarczej obu krajów.
Polsko-Litewska Izba Handlowa jest ekskluzywną grupą firm i osób fizycznych prowadzących działalność lub zamierzających działać w obszarze polsko-litewskiej współpracy gospodarczej. Izba gromadzi dla swoich członków informacje o możliwościach biznesowych w obu krajach, buduje relacje z osobami kreującymi życie gospodarcze oraz organizuje konferencje i wydarzenia networkingowe.
Izba angażuje się na rzecz tworzenia pozytywnego klimatu dla polsko-litewskich przedsięwzięć gospodarczych, dynamicznej wymiany handlowej między oboma krajami, napływu inwestycji oraz znoszenia barier dla współpracy firm w Polsce i na Litwie.
Ważnym elementem działalności jest wymiana wiedzy i doświadczeń między członkami Izby. Co miesiąc Izba organizuje spotkania klubowe dla członków, których celem jest networking i knowledge sharing. W skład Izby wchodzą firmy i menedżerowie mający rozległe doświadczenia oraz unikalną wiedzę i siatkę kontaktów w polskim i litewskim biznesie. Dzięki multiplikacji tych zasobów, firmy członkowskie wzmacniają swój potencjał biznesowy.
- W dzisiejszym biznesie rośnie znaczenie zasobu niematerialanego nazywanego social capital, rozumianego jako kompleks wiedzy i doświadczeń menedżerów, ich kontaktów, wzajemnej inspiracji, zaufania i aliansów. Izba jest instrumentem budowania social capital dla swoich członków. Formuła Izby pozwala budować kapitał społeczny w sposób efektywny, bo z wykorzystaniem korzyści skali – mówi Jarosław Niewierowicz, prezydent Polsko-Litewskiej Izby Handlowej.
WYG
Na fot: Jedno z polsko - litewskich spotkań biznesowych
Źródło i fot: Polsko – Litewska izba Handlowa