Trwa transmisja na żywo
Indykpol AZS Olsztyn
Ślepsk Malow Suwałki
I set 0 : 0
3:0 autowy atak Honorato z drugiej linii
2:0 drugi dobry serw Szerszenia i Karlitzek z przechodzącej
1:0 zablokowany Pawel Halaba
Wyjściowy skład Ślepska Malowu: Matias Sanchez, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Henrique Honorato, Jakub Macyra, Joaquin Gallego i Mateusz Czunkiewicz.
W zespole Indykpolu od początku zagra Nicolas Szerszeń, były przyjmujący Biało-Niebieskich
W składzie suwalskiej drużyny zabraknie francuskiego środkowego Quentina Jouffroy. W wypełnionej hali Urania, obliczonej na 4000 miejsc, zameldowała się około 100-osobowa grupa kibiców z Suwałk
Witamy, derby północno-wschodniej Polski to zarazem mecz o 9. miejsce w tabeli, bo zajmujące je Ślepsk Malow ma 2 punkty przewagi nad Indykpolem AZS.
Jeżeli wygrają Bialo-Niebiescy, zmniejszą wynoszącą dziś 5 pkt. stratę do Asseco Resovii i Skry Bełchatów
02.10.2024

Nauka nie musi być nudna. Szkołę w Poćkunach odwiedził naukobus [zdjęcia]

Nauka nie musi być nudna, może zachwycać, budzić ciekawość, bawić i wciągać, szczególnie, gdy do szkoły przyjeżdża Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

Taki właśnie naukobus zajechał 30 września br. do Szkoły Podstawowej w Poćkunach, w gminie Sejny. Będzie tam jeszcze i we wtorek ( 01.10.br.). Po wiedzę i nowe doświadczenia przyjechali do Poćkun także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krasnowie.

Uczniowie ze szkół w Poćkunach i Krasnowa mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami, zadawać pytania i odkrywać zjawiska przyrodnicze. Jak widać na zdjęciach, uczniowie są zachwyceni możliwością eksperymentowania.

Fakt. Samodzielne eksperymentowanie daje radość. Ułatwia także zrozumienie zjawisk.  Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak działa teoria zachowania momentu pędu. Składanie „człowieka-układanki” to okazja, by poznać anatomię i rozmieszczenie organów wewnętrznych, itp.

Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, realizowaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce. Projekt finansowany jest także przez Ministerstwo Edukacji.

Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym). Działania programowe obejmują także popularyzację nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi.

 

 

WYG

Źródła: Szkoła Podstawowa w Poćkunach; Centrum Nauki Kopernik

Fot: Szkoła Podstawowa w Poćkunach

udostępnij na fabebook